KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6488321
*
nr 648 8321
Pastell
Sign, Fjällandskap, 30x63
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:18:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 17:24:09
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6161 Pastell
Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33
-
2002 Pastell
Casper Wrede (1856-1945), Finland. Vinterlandskap...//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:28
-
8251 Pastell
Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30
*
Pastell
nr 648 8321
Pastell
Sign, Fjällandskap, 30x63
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 17:24:09 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
6161 Pastell
Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Landskap. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 19:33 -
2002 Pastell
Casper Wrede (1856-1945), Finland. Vinterlandskap...//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 19:28 -
8251 Pastell
Gerda Höglund (1878-1973), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:30